“WITH FAITH AND COMPETENCE”

Ukrán-magyar együttműködés a non-profit szektorban - fórumbeszélgetés

Author: Főadmin Date: 2018. július 18., szerda 16:59

 

Budapest – Egy-egy kézműves kávé mellett rendeznek nyilvános fórumbeszélgetést július 26-án, csütörtökön 15 órától a Madal Cafe – Specialty Coffee Bar különtermében (Budapest, Alkotmány utca 4.) az ukrán-magyar non-profit szervezetek együttműködéséről.

Az esemény vendége lesz a budapesti tanulmányúton tartózkodó Narchinskaya Tatiana PhD hallgató, az Ukrán Civil Fórum képviselője is. A Visegrádi Alap által finanszírozott projektet a Baptista Szeretetszolgálat mellett az ADRA Szlovákia, az ADRA Csehország, a lengyel Medical Mission és az ADRA Ukrajna valósítja meg.

A nemzetközi projekt célja, hogy a kelet-ukrajnai fegyveres konfliktus és a változó politikai helyzettel összefüggésben erősítse a humanitárius tevékenységgel foglalkozó civil szervezetek alapvető készségeit. A program legfőbb feladata, hogy növelje a helyi NGO-k kapacitását, segítse a civil szervezetek fejlődését. A megvalósítás során feldolgozták a V4-ek tapasztalatait és ezzel erősítették az együttműködést a V4-ek nem kormányzati szervezetei és ukrajnai NGO-k között.

A projekt több elemből állt, s ezek részét képezte egy tréning, amelynek témája volt több más mellett például az adománygyűjtés, az önkéntesség, a szociális munka és a krízis-beavatkozás. Sor került tanulmányútra, tanácsadói mentorprogramra és egy kijevi konferenciára is.

A projekt legfontosabb támogatója a Visegrádi Alap és a Holland Külügyminisztérium:  www.visegradfund.org   www.minbuza.nl 

 

 

 

RELATED NEWS

A Feltámadás Királya

Jézus kereszthalála és feltámadása között három nap telt el. Három nap, melyet három év, az Atya szeretetére mutató szolgálat előzött meg. Jézus ebben a három évben vízen járt, viharokat csendesített le, betegeket gyógyított, vakoknak adta vissza szemük világát és halottakat támasztott fel.

Jól halad az új Tábitha-ház építése

Törökbálint - Hazánk egyetlen gyermekhospice házát támogatta legutóbb a közmédia adománygyűjtő műsora, a Jónak lenni jó! is, amelyben rekordösszeg, csaknem 520 millió forint gyűlt össze.

De Coll Ágnes: hinnünk kell az áldozatoknak, utasítsuk el a közönyt!

Minden egyes emberkereskedelmi ügy mögött egy megbélyegzett, traumatizált élet áll — és  bármelyik elhallgatott eset azt jelenti, hogy a következő áldozat már úton van.

Lap tetejére